Форум за роуплей и лично творчество
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за роуплей и лично творчество

Форум за роуплей и лично творчество
 
ИндексЗбИжЗИЙГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Ah! Paris le coeur du monde

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Alia

Alia


Брой мнения : 4
Registration date : 20.05.2008

Ah! Paris le coeur du monde Empty
ПисанеЗаглавие: Ah! Paris le coeur du monde   Ah! Paris le coeur du monde Icon_minitimeНед Юни 01, 2008 4:48 am

Аз ходих до Париж миналата пролет с класа ми. Имат невероятна архитектура а гледката от Айфеловата кула е главозамайваща. Яд ме е че не успях да се отида до последний етаж. Имат много подредени и чистички паркове, а във всеки фонтан или езеро плуват патици. Champs-Elysеes една дълга улица фрашкана с магазини и народ и общо взето не е нищо особено като изключим триумфалната арка - струва си да се види.
Докато бяхме там направихме една разходака с корабче по Сена. Времето беше хубаво и слънчево, духаше приятен ветрец. Видяхме Парижката света богородица от реката, различните мостове - всеки един с оригинална архитекрура, направихме снимки на Айфеловата кула и от там като фон на стастуята на свободата(там има неин малък вариант сложен на нещо като полуостровче).
Естествено разгледахме и Лувъра. Найстина забележителен музей. За тези които не знаят той някога е бил дворец. Успях да хвърля бегъл поглед и на Мона Лиза, но както винаги съм твърдяла не е нищо особено, а там със сигурност имаше по-красиви и интересни творби.
Задължително трябва да се отиде и да се види катедралата Sacre Coeur, която е невероятно красива и за разлика от Notre Dame и другите готически църкви не изглежда застрашителна и потискаща, а напротив много приветлива с бялата си фасада.
Дворецът Versailles също е забележителен, но според мен най-красиви са градините му. Те са подредени и подрязани много изкусно, има множество фонтани и езера. Мястото действително може да те накара да се почувстваш като кралска особа и освен това вдъхва невероятно спокойствие.
Вероятно бих могла да напиша и още, но не е същото като да отидеш и да го видиш. Пожелавам това на всички.
Върнете се в началото Go down
Drama Queen
Set me free
Set me free



Брой мнения : 297
Age : 28
Registration date : 29.03.2007

Ah! Paris le coeur du monde Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ah! Paris le coeur du monde   Ah! Paris le coeur du monde Icon_minitimeПет Юни 06, 2008 2:23 am

Попринцип този раздел е да се играят роуплеи в Париж,но айде оставям тази тема,и който е посещавал Париж,може да разкаже тук! Wink
Върнете се в началото Go down
http://www.lordoftherings.editboard.com
 
Ah! Paris le coeur du monde
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за роуплей и лично творчество :: За форума :: Париж-
Идете на: